Повторно попадане в токсични отношения

Почти всички жени, които са били в насилствени взаимоотношения с партньор, попадат в подобна такава връзка, поради факта, че не са отработили травмите, които са получили от деца, а са си помогнали с работа към себе си, към своят център, към своя фокус, но това се оказва недостатъчно когато надградим и отново задвижим нашата женска енергия. Неизбежно е да не се появи отново човек с подобни характеристики, приличащи на тези на бившия ви партньор. И когато сте работили със себе си чрез менторски програми, обучителни терапевтични сесии, групови терапии и т.н, вие може да направите разликата, може да доловите още в начален стадии първите признаци или т.нар. ЧЕРВЕНИ ФЛАГОВЕ при тези взаимоотношения, и разбира се ще се подготвени да си взаимодействате с тях.

Плоучава се дизонанс само единствено когато не сте преработили детска травма (всички имаме такива), както и ако попаднете на себеподобен партньор.

Тогава наистина е нужно по-голяма доза търпение, наблюдение към вас самите и още повече емоционална грижа за себе си. В движени е нормално да се учим на всичко, което се отнася до нашето ментално здраве, да се допитваме до експерти или общности, да си даваме повече почивка, да практикуваме „пауза” и да вярваме силно, че всичко се случва с причина. Приемането е в основата на всяко нещо, което ни заобикаля. А как ние реагираме на него е нашият избор.

Workshop, работа в група, общност на оцелелите

За жени, претърпели насилие, да продължат живота си се оказва практически трудно. Това е така, защото пътят към напускането на партньор-насилник винаги е трудно. За да стигнеш докрай, винаги трябва да се излиза със стратегия от такива отношения, трябва да умееш ДА ОБУЕШ ОБУВКИТЕ МУ, да се поставяш на негово място, да мислиш ход преди него, защото ще имате един единствен шанс за напускане и вие трябва да бъдете подготвени. След този момент всички работещи институции са до вас. Но когато всичко това приключи ще се чувствате самотни, нерешителни, изтощени, уморени и празни. 

Тук е ключово първо наистина да направите нещо само и единствено за себе си, нещо което ви е било забранявано, което винаги сте искали, а не сте намирали време да осъществите, или пък сбъднете някоя ваша мечта, защо НЕ?!

Това ви действие ще затвърди вашата смелост и решителност, и сами ще можете да валидирате положителни качества във вас, а вие така или иначе ги притежавате и ги носите със себе си, така че защо да не ги предадете и на други.

Фондация ФЛАЙ е с основна мисия точно към тази група жени и всички workshop-и, базари, работилнички, които създаваме са точно, за да види всяка една жена, че е жена, създаваща, можеща, пълноценна и много по-добра версия на себе си.

Първи признаци на насилие

Когато срещнете насилник или човек с нарцистични черти, вие няма да видите това от първия момент. Ще видите и усетите всичко за което сте мечтали, до степен на нереална действителност. Ще се чувствате на седмото небе и няма да имате никакво съмнение какъв човек стои срещу вас. Причината е само една- той/тя се е постарал отлично да ви създаде една илюзия, нещо несъществуващо, даже невъзможно. Защото ако помислите, перфектни хора не съществуват, и няма как човек, който не ви познава да направи всичко това от „любов”, както на по-късен етап ще чуете такива твърдения. Целият този розов блян служи, за да може да станете зависим от този човек, и когато рязко изчезне , или внезапно ви повиши тон, първо ще усетите чувство на вина и ще се чудите къде сте сбъркали. А насилника не притежава нужната емпатия, и именно поради тази причина ви причинява всичко това. Вие пък не притежавате нужната увереност в себе си, защото не сте я получили по правилния начин като дете. Така че около шестия месец на връзката ви, която се развива в изключителна динамика, маската на насилника пада и вие ще видите истинското му лице. Никоя жена не избира тогава да си тръгне, защото точно тези жени, са тези неуверените, склонни на много шансове или компромиси в името да си върнат нещо, което не е съществувало. Осъзнаването, че сте обичали „призрак”, че са изтръгнали любовта, която така сте пазили за този така „специален” човек е най-болезненото нещо, но и разковничето към истината.  

 

Осъзнаването, че сте обичали ПРИЗРАК, че са изтръгнали любовта, която така сте пазили за този така СПЕЦИАЛЕН човек е най-болезненото нещо, но и разковничето към истината.