На 5 май в Габрово се проведе първата работна среща на новосформираният областен съвет за превенция и защита от домашно насилие.
По време на срещата бяха обсъдени трудности при разпознаване на някои форми на домашно насилие и спецификите при работа на терен с определени уязвими групи. Бяха споделени актуалните предизвикателства за региона, както и ефективни практики в подкрепа по определени случаи.
Инициативата е на зам.обладтния управител г-жа Мария Кръстева, която заяви твърда позиция за повишаване на капацитета на всички замесени лица, работещи по случаи на домашно насилие.
